شما اینجا هستید

اجتماعی » آغاز موج چهارم کرونا در استان قزوین پیش‌بینی می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی قزوین بروز،منوچهر حبیبی عصر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان در سالن جلسات استانداری قزوین اظهار کرد: تلاش‌های خوبی در استان شکل گرفت و استان شرایط پایداری در شیوع کرونا داشت و امیدواریم این شرایط ادامه داشته باشد.

وی افزود: براساس آخرین رنگ‌بندی صورت گرفته توسط ستادملی کرونا و وزارت بهداشت، هم‌اکنون شهرستان‌های قزوین و تاکستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است؛ بی‌توجهی‌ها، بازارگردی‌ها، مهمانپذیری‌ها شرایط استان را تغییر داد و موجب نگرانی در این بخش شد.
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین بیان کرد: با شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود، موج جدید و موج چهارم کرونا در استان شروع شود لذا باید به صورت جدی و با تلاش مستمر، مردم و مسئولان پای کار باشند.
حبیبی مطرح کرد: در وضعیت نارنجی، شرایط ویژه‌ای باید اعمال شود و در این وضعیت مسافرت به شهرهای نارنجی ممنوع است؛ مسافران و مهمانانی که با پلاک غیربومی وارد استان و شهرستان تاکستان و قزوین می‌شوند باید این شهرستان‌ها را ترک کنند در غیراین صورت مشمول جریمه خواهند شد.
بازگشت محدودیت‌های کرونایی به شهرستان‌های تاکستان و قزوین
وی یادآور شد: محورهای ورودی و خروجی تاکستان و قزوین باید با تدبیر فرمانداری و نیروی انتظامی کاملا محدود و بسته شود؛ ناجا باید به صورت جدی درباره خودروهای غیربومی اعمال قانون کند و ورود خودروی غیربومی به دو شهرستان‌ قزوین و تاکستان ممنوع است.
این مقام مسئول گفت: محدودیت تردد شبانه به ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد تغییر کرده است و برگزاری جلسات اداری با رعایت پروتکل‌ها با حضور ۲۰نفر میسر است.
حبیبی با بیان اینکه مدیران باید درباره عملکرد زیرمجموعه خود پاسخگو باشند، گفت: تالارهای پذیرایی کاملا تعطیل است و رستوران‌ها باید به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند؛ نظارت جدی از سوی سازمان صمت و مسئولان ذی‌ربط دنبال شود و رستوران‌ها در صورت تخلف باید پلمب شود.
وی ابراز کرد: در شرایط نارنجی اعمال محدودیت‌ها باید دنبال شود؛ هتل‌ها حداکثر با یک سوم ظرفیت فعالیت کند و سینماها، حوزه‌ها، مهدهای کودک و باشگاه‌های ورزشی در این وضعیت تعطیل است.

مسئولان نظارت‌ها را به صورت جدی دنبال کنند

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین یادآور شد: مسیرهای منتهی به الموت باید کنترل شود و هرگونه مراسمی که منجر به تجمع می‌شود تعطیل و ممنوع است؛ از ظرفیت رسانه و خبرگزاری‌ها برای هشداردهی مردم استفاده شود و این بخش‌ها وارد عمل شوند.
حبیبی تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی باقوت بیشتر ادامه داشته باشد و مردم به فکر سلامتی خود باشند؛ مسئولان نظارت‌ها را به صورت جدی دنبال کنند.
وی ادامه داد: در حوزه کافی‌شاپ‌ها باید نظارت و کنترل صورت بگیرد و روند تست‌گیری با سرعت انجام شود؛ باتوجه به اینکه محور قزوین به تهران، قزوین به رشت جزو محورهای پرتردد است باید مجتمع‌های بین راهی بازدید و کنترل شود؛ چراکه آلوده‌ترین مکان‌ها همین مجتمع‌هاست و بناهای تاریخی به صورت کامل تعطیل شود.
این مقام مسئول با اشاره به روند انجام واکسیناسیون در استان قزوین اظهار کرد: تعداد واکسیناسیون باید روزانه شفاف‌سازی و تعداد پایگاه‌های تزریق واکسن کرونا اضافه شود؛ تعداد واکسن باقی مانده تزریق شود و هیچ واکسنی بدون هماهنگی کمیته تزریق نشود.
حبیبی یادآور شد: باتوجه به شرایط استان قزوین به عنوان مسیر تردد استان‌ها، باید تلاش کنیم واکسن بیشتری به این استان اختصاص داده شود و واکسیناسیون غسال‌ها نیز کامل شود.
وی در پایان گفت: باید در آمار تزریق واکسن شفاف‌سازی شود و هربخش و گروهی که واکسن زده می‌شود به مردم اطلاع رسانی شود.
انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری قزوین بروز |