شما اینجا هستید

اجتماعی » آماده باش ارگانهای امدادی و درمانی استانی به دنبال شدت آلودگی هوا/همسایگان غربی کشور مهم ترین منشا آلودگی ها

محمدرضا علیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی قزوین بروز؛با اشاره به آخرین وضعیت آلودگی هوای استان قزوین اظهار کرد: براساس آخرین گزارش محیط زیست، شاخص آلودگی شهرستان البرز هم‌اکنون بالای ۱۵۱ و شهرستان آبیک ۱۴۵ بوده و این آمارها در هر لحظه متغیر است.

وی افزود: باتوجه به اینکه محیط زیست شهرستان قزوین فاقد ایستگاه سنجش آلودگی است آماری از شاخص آلودگی این شهرستان در دسترس نداریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: کلاس‌های مدارس سه شهرستان قزوین، البرز و آبیک در نوبت بعد از ظهر امروز به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

تمام مراکز درمانی و بیمارستانی استان در آماده‌باش کامل است

این مسئول با اشاره به وضعیت آلودگی هوای استان قزوین و تمهیدات پیش‌بینی شده عنوان کرد: با برگزاری جلسات کارگروه اضطراری آلودگی هوا طی روز گذشته، مصوباتی برای شهرستان قزوین، البرز و آبیک در نظر گرفته شده است.

علیمی ادامه داد: کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و بهره‌مندی از وسایل همگانی و کمک شهرداری‌ها برای افزایش فعالیت این وسایل، آماده باش تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی، استقرار نیروهای هلال احمر و اورژانس در مسیرهای پرتردد شهر، تأکید به شهروندان مبنی بر پرهیز از انجام فعالیت‌های ورزشی و بدنی در فضای باز و نظارت شهرداری‌ها برای جلوگیری از آتش زدن شاخ و برگ درختان از جمله مصوبات است.

وی با اشاره به علت آلودگی چند روز استان بیان کرد: براساس اطلاعات ارائه شده توسط هواشناسی، این آلودگی‌ها از همسایگان غربی کشور وارد استان‌های غربی ایران شده و چند استان از جمله قزوین را در بر گرفته است.

مردم تا حد امکان از منزل خارج نشوند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در پایان ضمن توصیه‌هایی یادآور شد: پرهیز از فعالیت‌های غیرضروری در خارج از منزل و تردد با وسیله نقلیه عمومی و استفاده از ماسک از جمله نکاتی است که به شهروندان توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری قزوین بروز |