شما اینجا هستید

اخبار قزوین » بهره‌مندی بیش از سه هزارمددجوی قزوینی از برنامه‌های فرهنگی
نویسنده : محسن قلی‌پور

حسین قلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر قزوین بروز اظهار کرد: باوجود تصور برخی افراد، فعالیت امدادرسانی تنها تأمین معیشت نیازمندان نیست و توجه به مسائل فرهنگی و اعتقادی خانواده‌ها یکی از برنامه‌های جدی کمیته امداد است، چراکه ما اعتقاد داریم هر اقدامی بدون توجه به مسائل فرهنگی به نتیجۀ مطلوب نخواهد رسید.

وی ادامه داد: کار فرهنگی یک اقدام تشریفاتی نیست چراکه ریشه همه اقدامات با کار فرهنگی تقویت می‌شود از همین رو مقام معظم رهبری در بیانات مختلف از اهمیت کار فرهنگی سخن گفته‌ و از فرهنگ به مثابه “هوا” تعبیر کرده‌اند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برنامه آگاه سازی و آموزش فرهنگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین طی پنج ماهه نخست سال جاری رشد ۹۳ درصدی داشته است.

قلی‌پور مطرح کرد: در این مدت سه هزار و ۱۰۷ نفر از مددجویان براساس برنامه آگاه سازی و آموزشی بهره‌مند شده‌اند که این رقم با توجه به محدودیت‌های کرونایی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته اما نسبت به برنامه ریزی سال جاری، ۹۳ درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از اجرای پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های آموزشی در قالب  دوره‎‌های غیرحضوری و یا با حضور تعداد قلیلی از مددجویان برگزار شده است.

معاون فرهنگی کمیتۀ امداد استان قزوین تصریح کرد: برنامه‌های آموزشی با محوریت ارتقای سبک زندگی اسلامی و ایرانی و افزایش دانش اجتماعی و فرهنگی مددجویان اجرا شده است.

قلی‌پور خاطرنشان کرد: مددجویان در برنامه‌های آموزشی از برنامه‌های مشاوره‌ای نیز بهره‌مند می‌شوند تا بتوانند در آموزش‌های خود با دریافت راهنمایی، خود را بیش از پیش با آموخته‌هایشان همراه کنند.

وی در پایان یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای اجرای برنامه‌های آموزشی آمادگی همکاری و استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی به خصوص دانشگاهی را دارد.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری قزوین بروز |