شما اینجا هستید

اجتماعی » تحقق امنیت نیازمند اقدامات تمامی نهادهاست
نویسنده : محمد قاسمی

به گزارش قزوین بروز، سردار علی ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین، به همراه معاونین و رؤسای پلیس‌های تخصصی استان به مناسبت فرارسیدن هفته گرامیداشت قوه قضاییه، با حضور در دادسرای مرکز استان، با دادستان قزوین دیدار و گفتگو  کرد.

محمد قاسمی در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه بخصوص شهیددکتر بهشتی، گفت: در روند برگزاری انتخابات سال جاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای اجرایی، امنیتی، اطلاعاتی و نظارتی از حیث تامین امنیت عملکرد خوبی داشته و انتخابات در استان بدون هیچ مشکل امنیتی و در کمال آرامش و با حضور پرشور مردم برگزار شد.

وی افزود: اقشاری که در انتخابات گذشته حضور یافتند، شاید با بیشترین مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو هستند، اما آنان ثابت کردند که علیرغم همه مشکلات به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام پایبند هستند و نقش خود را در این برهه حساس به خوبی ایفا کردند و حالا نوبت مسئولان است، که گره گشایی کنند و این مردم لایق بهترین خدمتگزاری ها و خدمات هستند.

دادستان مرکز استان قزوین در ادامه بیان داشت: امروزه سطح آگاهی های عمومی مردم نسبت به مسائل و موضوعات بالا رفته و دیگر توجهی به وعده‌ها و شعارها ندارند و به کارنامه افراد نگاه می کنند.

قاسمی اذعان داشت: تشکیلات قضایی و نیروی انتظامی به واقع در میدان عمل حاضر هستند و مطالبات، مسائل و مشکلات جامعه را پیگیری می کنند و این حضور برای جامعه نیز کاملاً ملموس است، اما برخی از مسئولان صرفاً به پشت میز نشینی اکتفا می کنند و اگر به میدان نیایند، قطعاً مسائل و مشکلات مرتفع نخواهد شد.

این مقام قضایی استان اظهار داشت: بحمدالله استان قزوین از ظرفیت و پیشینه بسیار غنی در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ، صنعت، کشاورزی، گردشگری برخوردار است، اما در سنوات گذشته در بسیاری از این حوزه ها غفلت شده و از این حیث استان قزوین در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و ارتقاء این وضعیت به تلاش مسئولان بستگی دارد.

وی ادامه داد: بحمدالله استان قزوین از حیث امنیت جایگاه خوبی دارد و این ثمره همکاری، هم‌افزایی همه دستگاه ها و نهادهای متولی است و تجربیات گذشته باید چراغ راه آینده باشد و همچنین ارتقاء یابد، تا شاهد تداوم امنیت پایدار در استان باشیم.

دادستان قزوین تامین امنیت را مطالبه بحق جامعه دانست و اظهار داشت: امنیت صرفاً با حرف محقق نمی شود، بلکه تحقق آن نیازمند اقدامات تمامی دستگاه‌ها و نهادها است.

محمد قاسمی همچنین اذعان داشت: دستگاه قضایی در دوره تحول و علیرغم شیوع ویروس کرونا، همه تلاش و اهتمام خود را به کار گرفته است، تا با دادرسی الکترونیک اجرای عدالت با تاخیر مواجه نشود. ضمن اینکه تاکنون سامانه های متعدی در این راستا راه‌اندازی شده است. لذا تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با قوه قضاییه و از جمله نیروی انتظامی نیز باید در راستای توسعه ارتباط الکترونیکی گام بردارند و بسترها و زیرساخت های الکترونیکی مورد نیاز پیش‌بینی شود، به گونه‌ای که شهروندان  خدمات قضایی و انتظامی را به سهولت دریافت کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: عملکرد مسؤلان هر دو مجموعه به نحوه رفتار و عملکرد زیر مجموعه تاثیرگذار است و اگر مسئولان در انجام وظایف و تکالیف قانونی پیش‌قدم باشند، قطعاً الگوی مجموعه خواهند بود و اگر نسبت به مسائل بی‌تفاوت باشند، تبعاً نباید از پرسنل خود انتظاری در این رابطه داشته باشند و این موضوع باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: نشست های مشترک، هم‌اندیشی و آموزشی قطعاً در راستای ارائه خدمات و رفع خلاءها، نواقص و کاستی ها بسیار موثر است و این موضوع باید در دستور کار هر دو مجموعه قرار گیرد، تا بتوان گام هایی موثر در جهت ارائه خدمات قضایی و انتظامی مطلوب به شهروندان برداشته شود.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری قزوین بروز |