شما اینجا هستید

اجتماعی » توجه ویژه به حوزه پوشاک و تولید قارچ در راستای حمایت از مشاغل خانگی
نویسنده : عین الله کشاورزترک

به گزارش خبرنگار اجتماعی قزوین بروز؛ نخستین نمایشگاه تخصصی مشاغل خانگی قزوین عصر روز دوشنبه با همکاری اداره‌کار، تعاون و رفاه اجتماعی، جهاد دانشگاهی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین در محل نمایشگاه بین‌المللی استان افتتاح شد.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استاندار، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان دیگر حضور داشتند.

عین‌الله کشاورزترک در این مراسم اظهار کرد: مطالعات مشاغل خانگی به عنوان پشتوانه نمایشگاه بوده و فضای آن نمایشی از مدل اشتغال مشاغل خانگی است که در استان پیگیری می‌شود.

وی افزود: براساس تحقیقات و پیمایش‌های مطالعه شده در بخش مشاغل خانگی نتیجه چنین حاصل می‌شود که کارها باید مبتنی بر پشتیبانی از مشاغل خانگی باشد تا براساس حوزه‌هایی که به نفع استان است، پیش برویم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: برنامه‌ریزی برای مشاغل خانگی در دو محور پوشاک و پشتیبانی و حمایت‌های ویژه در تولید قارچ و مجموعه‌های مرتبط با آن را به عنوان پایلوت در استان در نظر داریم تا قزوین بتواند برای استان‌های دیگر الگو باشد.

کشاورزترک یادآور شد: در حوزه مشاغل خانگی مبتنی بر پشتیبانی و حمایت‌های ویژه بخش پوشاک، مارحل اولیه آن در حال طی شدن است و مزیت‌شناسی آن صورت گرفته تا فضای خوبی به منظور اشتغال‌زایی ایجاد شود که در مرحله نخست، تحقق اشتغال ۵۰۰ نفر را مد نظر قرار داده‌ایم.

وی اذعان کرد: محور دوم که در حوزه تولید قارچ و محصولاتی از این قبیل بوده، مطالعات مربوطه انجام شده است.

این مسئول ابراز کرد: امیدواریم مشاغل خانگی با حمایت مسئولان و دست‌اندرکاران تحول چشمگیری داشته باشد زیرا اعتبارات مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اذعان به اینکه تصمیمات دولت مردمی سیزدهم مبتنی بر تحقق عدالت اجتماعی است، گفت: در طرح افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی شاهد افزایش ۵۷ درصدی حقوق مشمولان هستیم که ۷۰ درصد از بازنشستگان از این طرح برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری قزوین بروز |